סדנאות אימפרוביזציה וחוויה
שלל פעילויות חוץ ופנים שיאפשרו לכם להשתחרר ולצחוק ביחד
לחגוג יחד את הזכות ללמוד
העליה לכיתה א' כשער לאינסוף מידע, חוויית יצירה לימוד וצחוק מתוך חיזוק הקשר בין הילד להורה ולחייו המקצועיים
ביחד
?איזו דרך יותר טובה לעודד את המתבגר למשימתיות וקריירה מלהנות איתו בחברת האנשים הטובים שלצידם אתה מתקדם בעצמך

“אם אני כאן הכל כאן” - מבחר פעילויות לבני מצווה והוריהםגילאי 12-13 הם המבואה לחיים העצמאיים של הילדים שלנו. הגוף נותן סימנים חדשים, ההורמונים עושים חגיגות, רצונות חדשים מתעוררים והקול שמתחלף משמיע תכנים חדשים. טקס בר/בת המצווה הוא הזדמנות להפוך לעצור ביחד עם הנער או הנערה ולבדוק את הצרכים החדשים, את אפשרויות התקשורת הנפתחות, והכי חשוב, איך נכנסים איתו יחד לזירת ההתבגרות הלא פשוטה והלא נודעת, ונפגשים שם. בלי פחד או התנגדות אלא מתוך חגיגה משותפת של קפיצת הגדילה ההכרחית שלו אל מחוץ לכנפינו הדואגות ובכל זאת לא משאירים אותו שם לבדו.

ההצעות למפגשים הן קודם כל חווייתיות משעשעות ומחברות, גם אם בתוכן הן מקפלות הרבה נקודות למחשבה וליבון. קודם כל כייף, התבגרות היא שלב הכרחי לבגרות בריאה. עונת מעבר לא חייבת להוציא מאיתנו אלרגיות... לבריאות!

סדנאות לבחירה:


יצר לב האדם
בין מרדנות לרוע - על הדרך בין ילד לגבר. שיח שמכוון לנתיב הנכון לנער/ה, לעיצוב זהות עצמאית. הזמנה להורים, לפרגן ולעודד תהליך מרידה עיצוב ועצבנות, ומציאת דרכים חדשות להתחבר.

שיחת בנות - (רק לא בצבע ורוד)
מברוריה הלמדנית לילתא העצבנית ועד למטרונית הטרחנית. פעילות לאימהות ובנות מצווה דרך מפגש עם נשים מיתולוגיות. להגדיר יחד נשיות, לשחק בה ולמתוח לה את הגבולות...סדנת כישוף במפגש עם מסורת כישוף נשי עתיק.

ברוך שפטרנו
על אחריות בפני החוק הקהילה וההורים. קפיצת גדילה לערכאות העליונות. מה באמת העניין עם הבר מצווה,
מה בין הקול המתחלף לקולם של אבא ואמא ומי בדיוק נפטר ממי...

קליינע קינדערלעך בכפר טודרא- הורים וילדים לקראת עליה לכיתה א'גם בעידן בו קריאה וכתיבה היתה נחלת האליטה, הקפידו יהודים במזרח ובמערב ללמד את ילדיהם א-ב. טקסים קסומים התפתחו כדי לעודד למידה ולחבב אותה באהבה ומתיקות של דבש.

ההבנה שהיכולת לקרוא ולכתוב היא שער למידע אינסופי, לעיצוב אישי כלכלי וחברתי שפותח דלתות, כבר ישבה אז לנגד עיניהם, היום בעידן הממוחשב, אנחנו מבינים עד כמה.

סדנת העמקה חווייתית ומהנה להורים וילדים, חגיגת סקרנות ולמידה, צחוק ותחושת זכות על זה שמותר לנו ללמוד, לחגוג את השער הזה למידע שיהפוך את הילדים שלנו לעצמאיים יותר וידענים, לעתים יותר מאיתנו.

מפגש הכולל אפיית עוגיות, מפגש עם דמויות, סיפורי בית ספר עתיקים וחדשים, של ההורים שלנו ושל אבות אבותינו, טקס מעבר וקבלת מפתח לחיים חדשים.

חוויה מחברת, מהנה ומעצבת כניסה בריאה לבית הספר.

אודות הסדנא:


סדנא שמשלבת מנהגים מעדות שונות ותקופות שונות לקראת לימוד הקריאה והכניסה לכיתה א.
כיבוד הורים וחובות ההורים כלפי ילדיהם שזורים בסדנת אפייה ועשייה משותפת, חברותא ביצירה,
משחק ושיח בינדורי. בליווי תיאטרון בובות ומספרי סיפורים.