בתרגום חופשי
ווריאציה חדשנית ונגישה לטקס העליה לתורה
האורחים משולבים בהצגה שנכתבת במיוחד לאירוע בהתאם לנושאי הפרשה ואופי המשפחה
הקריאה בתורה מתקיימת בפורום משפחתי אינטימי, והיא באה לתת מענה חילוני בעל משמעות לטקס הדתי
פרשת השבוע היא הזמנה להגדיר את התכנים האישיים, הרגשיים והערכיים שרוצים לצקת לתוך האירוע

מהי קריאה בתורה?חמשת החומשים מחולקים לפרשות המתפרשות לאורך כל השנה. בכל שבת קוראים בבית הכנסת את הפרשה בקול בתפילת הבוקר. טקסט עתיק הנקרא בטקס מסורתי, המלווה בברכות וכיבודים. אנחנו מציעים ווריאציה חדשנית

הקריאה בתורה מתקיימת בפורום משפחתי אינטימי, והיא באה לתת מענה חילוני בעל משמעות לטקס הדתי.

פרשת השבוע היא הזמנה להגדיר את התכנים האישיים, הרגשיים והערכיים שרוצים לצקת לתוך האירוע. יחד ננסח "אני מאמין", שיקבל תוקף בחיק החם של המשפחה. טקס ההתבגרות מסמן את ההצטרפות של הנער אל עולם המבוגרים, תוך לקיחת אחריות וקבלת האפשרות, להשמיע את דברו כשווה בין שווים.

אנחנו מעצבים את הטקס באופן המתאים למשפחה, הטקס נתפר לפי הכישרונות והנכונות של המשפחה והחברים לקחת חלק באירוע. משולבים בו ברכות, קטעים אמנותיים, קטעי המחזה הקשורים לפרשה, וכמובן, גולת הכותרת, דרשת בר/בת המצווה.

הקריאה:


המנעד רחב מאוד ותלוי ברצון המשפחה, ניתן לשלב את בני המשפחה בהקראת הפרשה כולה, או חלקים נבחרים ממנה. ניתן לארגן ספר תורה וקורא בטעמים, ניתן ללמד את חתן בר המצווה טעמים ולהכין אותו לקרוא חלק מהפרשה, את כולה או רק את ההפטרה.

למעוניינים, קיימת אפשרות לשלב תפילה חגיגית לפני הקריאה."אף על פי שהתורה ניתנה פעם אחת בלבד, חייב כל יהודי לקבלה בכל פעם מחדש" (מתוך "הנשמה החסידית" אלי ויזל)